Augmentace bodu G

Úvod / Čtení / Augmentace bodu G

Snad žádná oblast ženského těla není zahalena rouchem tajemství tak, jako je tomu u takzvaného bodu G. Bod G skutečně existuje a jeho stimulace může nesrovnatelně zintenzivnit a zlepšit sexuální prožitek ženy. Pro některé ženy je to jednoznačně popsatelná oblast pochvy, pro jiné zůstává záhadou. Co tedy můžeme dělat abychom tomu pomohli?

Co je to bod G?

Tímto názvem označujeme nervovou tkáň přibližně o velikosti mince se zvýšenou citlivostí vůči stimulaci. Poprvé ho popsal německý gynekolog Gräfenburg jako erotogenní zónu na přední stěně pochvy podél průběhu močové trubice, přibližně 2–6 cm od vaginálního vstupu. Během vzrušení se tato tkáň prokrví a tím dojde k jejímu zvětšení až na trojnásobek původní velikosti. Tím je umožněna jednodušší a intenzívnější stimulace počas pohlavního styku. Ve velikosti a citlivosti existují individuální rozdíly, a proto ne každá žena umí jednoznačně popsat, kde se ten její nachází.

V čem spočívá augmentace bodu G?

Augmentace je procedura, při které aplikujeme malé množství kyseliny hyaluronové do bodu G a tím zvětšíme jeho velikost přibližně na dvojnásobek. Díky tomu dochází ke zvýšení citlivosti, k vyšší frekvenci orgasmů a také jejich delšímu trvání. Ano, je to ta samá kyselina hyaluronová, která se využívá pro výplně vrásek v kosmetické chirurgii nebo kterou můžete najít v kosmetice. Tento zákrok je tedy bezpečný a pojí se s ním minimální množství možných komplikací. Dle průzkumu v USA až 87 % žen po augmentaci zaznamenalo zlepšení pohlavního života a zintenzivnění milostných prožitků.

Máte zájem o diskrétní konzultaci?

Pro koho je aplikace určená?

Augmentace bodu G je určena pro zdravé ženy starší 18 let. Naopak není určena pro těhotné, kojící ženy a ženy v době menstruace.

Je procedura bolestivá a budu si muset vzít volno v práci?

Aplikace kyseliny hyaluronové je prakticky bezbolestná. Nevyžaduje použití skalpelu, vpraví se jednoduše za použití injekce. Probíhá ve většině případů v lokálním znecitlivění. V případě aplikace v kombinaci s větším zákrokem (např. labioplastika nebo zúžení poševního vchodu) je zvolena celková anestezie. Celý zákrok včetně konzultace netrvá déle než 30 minut, není tak nutná ani hospitalizace, a omezení vašeho každodenního života je minimální. Již o pár hodin se dokonce můžete vrátit ke své běžné sexuální aktivitě a vyzkoušet svůj nový, vylepšený bod G.

Bude účinek trvalý?

Hyaluronová kyselina je přirozenou součástí lidského těla a postupně se vstřebává. Účinek trvá většinou 9-14 měsíců a po této době je ho možné opakovat. Opakováním se intervaly prodlužují a výsledek trvá déle.

Máte zájem o diskrétní konzultaci?

Kontaktujte nás, domluvíme si osobní konzultaci a probereme Váš stav, a to jak z pohledu gynekologie tak i sexuologie, v obou oborem máme dlouholeté zkušenosti.

Diskrétní konzultace